Okładzina może pokrywać jedną lub obie strony deski. W przypadku wyboru wersji z obustronną okładziną jeden powinien być czarny, a drugi jasnoczerwony. Dostępna jest również wersja z okładziną jednostronną. Takie palety również zachowane są w tej kolorystyce, dlatego trzeba sprawdzić, czy mamy do czynienia z okładziną czy deskami drewnianymi malowanymi na dany kolor.

Rodzaje okładzin i ich przeznaczenie

W przypadku modeli dwustronnych mamy lepszą wydajność i wydłużamy żywotność tacy. Okładziny powinny rozciągać się na całej powierzchni płytki drukowanej, ale nie poza jej granicami. Na rynku istnieje kilka rodzajów wykładzin wyposażonych w samoprzylepne arkusze, podkłady lub specjalne kleje. Nie należy o tym zapominać stawiając na okładziny do tenisa stołowego, jak i również okładziny do tenisa stołowego dla zawodowców. Pamiętaj, że dzięki ćwiczeniom o wysokiej intensywności nawet najlepsze produkty w końcu ulegną pogorszeniu. Jeżeli w momencie zakupu widziałeś pęknięcia i rysy na elewacji, nie warto inwestować w takie produkty. Powinniśmy natomiast postawić na sprzęt do tenisa stołowego, jak i również gumy do przyklejania.

Długie i krótkie czopy

Długie czopy zawsze były kontrowersyjne. Oto niektóre z punktów i komentarzy graczy, którzy narzekali na dłuższe punkty. Myślę, że wielu graczy będzie w stanie lepiej zrozumieć, może zmienić swoje nastawienie w długie pryszcze i pozbyć się różnych skomplikowanych zjawisk. Konkurenci z gładkimi okładzinami mogą wybierać spośród wielu różnych gum, co zapewnia im potrzebną kontrolę. Wybór maty, która może kontrolować piłkę, nie jest oszustwem – to dobry pomysł. Długie czopy mają wiele parametrów, które można dopasować do stylu konkretnego gracza. Ponadto niektóre długie pryszcze będą się obracać, niektóre nie, niektóre oszukają, niektóre nie, niektóre odwrócą rotację, a inne będą hamować wszystkie obroty i mogą łączyć wszystkie te cechy między sobą. Warto te komponenty rozważać także w sytuacjach, gdy chodzi o krótkie czopy. Jednak największym problemem dla graczy jest to, że ich rotacja zależy od rotacji bramki i strzału gracza z długim czopem. Niektóre okładziny są tak inteligentne i ekstremalne, że są losowo przypisywane do rotacji piłki. Te gumowe kulki nie są opróżniane ani obracane. Każde nakłucie jest inne. Kiedy uderzają piłkę tymi gumkami, a ty stoisz po drugiej stronie stołu, to jest koszmar. To nie jest główny cel tych okładzin: dobry zawodnik potrafi trafić tak długi punkt w całkowicie przewidywalny sposób, a wybiera ten sprzęt, bo daje mu spore możliwości. Od czasu wprowadzenia nowych przepisów takich podszewek było niewiele.

Folie do okładzin

Wielu graczy korzysta z długich czopów i długich punktów opisanych w punkcie pierwszym, a następnie uzyskuje korzyści opisane poniżej, aby poprawić swoje wyniki, zwłaszcza na niższych poziomach. Jest to ten sam poziom oszukiwania, na którym wiesz, że twój przeciwnik ma problemy z serwowaniem. W tym aspekcie warto jest zauważyć, iż powinno się postawić na folie do okładzin. Niektórzy gracze narzekali, że muszą nauczyć się umiejętności serwowania i mogą po prostu kupić długie punkty. Trudno jest jednak skutecznie wykorzystać długie pomysły bez ujawniania ich wrodzonych słabości. Tenis stołowy to popularny sport, zwłaszcza wśród studentów, ale nie tylko. Kluczowym elementem tej dyscypliny sportu jest rakieta. Jego wybór jest bardzo ważny, należy pamiętać, że na rynku jest wiele rakiet tenisowych. Cena niewiele się różni, więc wybierz odpowiedni sprzęt. Warto jest przede wszystkim zaznaczyć, iż warto postawić na okładziny do tenisa stołowego dla zawodowców. Nie zapominajmy również, aby dokonać analizy jakie folie do okładzin okazują się być najlepsze.