Zima to ta pora roku w której możemy albo marznąć i wciąż na to narzekać albo skorzystać z tego co nam daje i wybrać się na narty w nasze piękne polskie Tatry, a poniżej zestawienie najpopularniejszych miejsc na zimowe szaleństwo.

Kasprowy Wierch

Jest to najwyższe miejsce w Polsce skąd możemy zjeżdżać na nartach i jedyne, które równa się szusowaniu w Austrii czy Szwajcarii. Zjazdy zaczynamy z wysokości aż 1959 m n.p.m. Znajdziemy tu dwie trudne trasy z wyciągami narciarskimi – Gąsienicową i Goryczkową. Jeżeli chcemy szusować właśnie na Kasprowym Wierchu możemy zatrzymać się w hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.

Genialna impreza sylwestrowa już na Ciebie czeka! —> Sylwester Travel

Harenda

Ośrodek Harenda posiada zarówno krótkie i łatwe trasy dla osób początkujących, jak i trudniejsze wraz z czarną trasą FIS dla tych już zaawansowanych w szusowaniu po stokach. Do dyspozycji w tym miejscu są łącznie 4 wyciągi orczykowe, oraz 4-osobowa kolej krzesełkowa. A dla początkujących działa tu szkoła narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu – aby każdy mógł spróbować swoich sił. A po męczącym dniu warto wrócić do ciepłego noclegu – jaki oferuje na przykład Dom Wczasowy Harenda.

Polana Szymoszkowa

Znajdziemy tu dwie trasy i dwa wyciągi. Mała kolej jest w sam raz dla początkujących a narciarze zaczynają łatwą trasę o długości 360 metrów. Duża Kolej natomiast dociera na sam szczyt Gubałówki, skąd możemy zjechać trasą o już dużo bardziej imponującej długości 1291 m. W ośrodku Polana Szymoszkowa znajduje się również park dla najmłodszych i szkoła narciarska dla początkujących.

Nosal

Nosal to wręcz doskonałe miejsce dla osób początkujących i dla dzieci. Trafimy tam na łagodne stoki i szerokie trasy, a także 5 wyciągów orczykowych i szkołę narciarską – także każdy, kto na nartach nie czuje się jeszcze zbyt pewnie znajdzie tam coś dla siebie.

Polana Gubałówka

Jest to miejsce dobre zarówno dla osób początkujących jak i dla tych średnio zaawansowanych narciarzy. Znajdują się tu dwie trasy, a dla snowboardzistów powstał także snowpark Goobaya. Najlepszy nocleg w okolicy to na przykład Dom Gościnny Gubałówka, który ugości nas i pozwoli poczuć się jak u siebie w domu.