Jeśli już wiemy, gdzie skorzystać ze stołu, następne pytanie brzmi, który model najlepiej wybrać. Im wyższy model danego stołu, tym wyższa jego cena. Na cenę stołu największy wpływ ma kilka zmiennych, w tym grubość blatu, grubość ramy i innego wyposażenia.

Co to jest i dla kogo przeznaczony?

Najważniejszy okazuje się być element wybranego przez nas stołu do ping ponga. Do jego kluczowych funkcji należy prawidłowe odbijanie piłki i kontrolowanie jej lotu. Najczęściej używanym materiałem do produkcji stołów do wnętrz jest płyta wiórowa, której grubość waha się od 16 do 25 mm. Faktem okazuje się być, że mini stół do ping ponga cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Im grubsze, gęstsze i / lub twardsze odbicie, tym wyższe będzie odbicie. Blat stołu ogrodowego jest zwykle wykonany z twardej gumy, a jego grubość wynosi od 3,5 do 7 mm. Wysoka gęstość i duża twardość zwiększają odporność na uderzenia rakietą i złe warunki pogodowe oraz zapewniają lepsze odbicie piłki.

Inne blaty na stołach zewnętrznych są pokryte specjalną powłoką antyrefleksyjną. W porównaniu ze standardowymi blatami, warstwa odblaskowa odbija mniej światła słonecznego i / lub jest matowa, aby była odporna na promienie ultrafioletowe, zapobiegając tym samym blaknięciu i odbiciu sztucznego światła. Blat stawiany jest na wzmocnionej ramie, a jego grubość uzależniona jest od grubości stelaża od 36 mm do 60 mm. Rama zwiększa sztywność i zapewnia płaską powierzchnię deski – grubszą ramę – bardziej płaską deskę. Konstrukcja nóg decyduje o jej stabilności. Szersze i grubsze nogi oznaczają większą stabilność. Wyższe modele stołów wyposażone są również w stopki poziomujące oraz przyrządy do regulacji wysokości, co ułatwia nam ustawienie stołu na nierównych powierzchniach. Pamiętajmy o tym stawiając na sprzęt do tenisa stołowego.

Dolne modele stołu mocowane są tylko na statycznych nóżkach, więc trudno je przesuwać. W związku z czym wyższe modele wyposażone są w kółka z dodatkowymi hamulcami blokującymi, co zapobiega przesuwaniu się stołu podczas gry. Stoły zewnętrzne posiadają kółka z bieżnikami ułatwiające przesuwanie stołu po nierównym podłożu. Stelaż wykonany jest najczęściej ze stali lub metalu, rzadko stelaż z aluminium Każdy stół do tenisa stołowego wyposażony jest w siatkę, najczęściej z wysokogatunkowej bawełny lub polipropylenu. W wyższych modelach można regulować jego wysokość i napięcie. Niektóre stoły mają również inne pojemniki do przechowywania piłek ewentualnie rakiet.

Kupując mini stół do ping ponga należy również zwrócić uwagę na to, czy da się go złożyć, czy też po rozłożeniu należy go postawić w miejscu (w większości przypadków jest to profesjonalny stół używany w zawodach). W składanym stole możemy również wyróżnić te składane stoły, które można rozłożyć bez pomocy innych lub takie, których nie jesteśmy w stanie zmontować. Istnieje wiele opinii na temat najważniejszych aspektów przy wyborze stołu do tenisa stołowego. Cóż, najważniejszy jest oczywiście wybór rodzaju stołu, czyli miejsca, w którym będziemy go używać. Po dokonaniu wyboru między stołami zewnętrznymi i wewnętrznymi, należy również wziąć pod uwagę wytrzymałość stołu.

To bardzo ważna kwestia, ponieważ istnieje duża różnica między konstrukcją stołu, który jest używany tylko do gier amatorskich, a stołem, który będzie używany głównie do zawodów lub intensywnych ćwiczeń. Jak można się domyślić, jakość odgrywa tutaj kluczową rolę, co świadczy o trwałości stołu. Generalnie droższe modele są profesjonalnie wykonane z mocnych, wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą zapewnić graczom dłuższą żywotność. Jednak nierzadko zdarza się, że kupujesz wysokiej klasy stoły w dość atrakcyjnych cenach ze względu na ciekawe promocje.