Baseny termalne to jedno z popularniejszych miejsc na relaks i odpoczynek w górach. A jeżeli zlokalizowane są dodatkowo w miejscu z pięknymi widokami, gdzie prócz relaksu będziemy mogli nacieszyć oczy widokiem gór i lasów pływając w ciepłej wodzie to czego chcieć więcej? Takimi właśnie termami są te w osadzie turystycznej Oravice na Słowacji. 

Gdzie położone są Termy Oravice

Jak już zostało nadmienione znajdują się one w osadzie turystycznej Oravica na Słowacji, przy drodze z Vitanovej do Zuberca gdzie ciągnie się Kotlina Orawicka. Położone są w przepięknym wprost miejscu. Ponad nimi wznosi się charakterystyczny dla gór słowackich masyw Osobitej. Ale możemy zobaczyć także zarówno Tatry Zachodnie jak i Skoruszyńskie Wierchy. Baseny termalne natomiast znajdują się dokładnie przy drodze nad potokiem Oravica, przy podnóżu Tatr Zachodnich, tylko 35km od Zakopanego. 

Woda dobra dla każdego

W basenach termalnych w Oravicy znajduje się woda, która wypływa z głębokości ponad 1600 metrów. Jest to woda o temperaturze 58 stopni Celsjusza i napełnia wszystkie baseny obiektu Oravica – których łączna powierzchnia to aż 1545 m2. Dlaczego woda w basenach termalnych w Oravicy jest wyjątkowa i polecana dla prawie każdego? Ponieważ jest ona wysoko zmineralizowana, sodowo – wapienno – magnezowo – siarkowa a dodatkowo zawiera dużą ilość żelaza.

Jakie atrakcje znajdziemy w Termach Oravice?

Baseny termalne Oravice zawierają wiele różnych atrakcji – od sztucznych fal wodnych, jacuzzi, gejzerów, czy też strumieni masujących po grzyby wodne i natryski. W Termach Oravice znajdują się oczywiście szatnie z przebieralniami, dla głodnych restauracje, bistro, kawiarnia oraz również kawiarnia letnia z ogródkiem. W termach tych jest również duży basen sportowo-relaksacyjny, oraz duży i nieco mniejszy basen relaksacyjny i basen do kąpieli chłodzącej. Dla osób chcących poprawić ukrwienie i jędrność skóry znajdzie się sauna oraz specjalne pomieszczenie do masażu. A dla tych, którzy pragną nieco odpocząć po wyczerpujących wodnych zabawach i pływaniu znajduje się pomieszczenie z leżakami, gdzie można chwilę spędzić na „nic nie robieniu”. Dużym atutem jest to, że Baseny termalne Oravice są czynne przez cały rok.