Przeszedłeś już w swojej „karierze górskiej” wiele szlaków i poszukujesz kolejnych wyzwań, bo to co dotychczas przestało już być dla Ciebie wystarczające? Oznacza to, że najprawdopodobniej jesteś już na poziomie zaawansowanym i właśnie przykłady takich szlaków, które być może staną się dla Ciebie inspiracją do kolejnych ciekawych górskich wędrówek, zamieszczam poniżej.

Capi Staw

Jest to przede wszystkim piękny i stosunkowo nie zatłoczony szlak, którzy położony jest w ślicznej dolinie pełnej stawów, a dookoła patrzą na nas szczyty gór. Szlak zaczynamy ze Szczyrbskiego Jeziora, gdzie wiedzie raczej szeroką drogą spacerową, która następnie przechodzi w ścieżkę. Po drodze miniemy przepiękny Wodospad Skok, a następnie Staw nad Skokiem skąd bierze swój początek wodospad. A na następnym tarasie widzimy Capi Staw, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Tatrach. Gdy już nacieszymy oczy wracamy tą samą trasą.

Zbójnicka Chata

Wybierając się do schroniska wysokogórskiego Zbójnicka Chata prowadzi tam względnie umiarkowanie trudna wędrówka. Zaczynamy ze Starego Smokovca – zielonym szlakiem, mijając Wodospady Zimnej Wody, a następnie do Tatrzańskiej Łomnicy – szlakiem niebieskim, z Tatrzańskiej Leśnej – żółtym szlakiem, a dalej szlakiem niebieskim. Schronisko Zbójnicka Chata zostało odbudowane niedawno po pożarze, który strawił jego wnętrze, całe w drewnie. Gdy nasze oczy napatrzą się już wystarczająco to wracamy tą samą trasą: od Chaty Zbójnickiej do Polany Staroleśnej. Na trasie tej znajduje się kilka odcinków stromych, na których przy schodzeniu należy szczególnie wręcz uważać. Z polany schodzimy do Starego Smokovca – szlakiem czerwonym natomiast do Hrebienka, po czym zielonym pieszo w dół (lub jeżeli już nie mamy sił i nie damy rady zejść możemy zjechać kolejką) do Tatrzańskiej Łomnicy.

Hińczowe Stawy

Jest to kolejna piękna, urozmaicona trasa, która prowadzi do wspaniałych stawów w uroczej dolinie Mięguszowieckiej. Najpierw idziemy do Popradzkiego Stawu od Popradské pleso. Strzałki, kierujące na odpowiedni szlak, znajdziemy w pobliżu Jeziora. Szlak, przekracza Potok Mięguszowiecki i dochodzi do drogi asfaltowej przed Stawem i Schroniskiem. Osiągamy wędrując i podziwiając przepiękne widoki kolejne tarasy doliny. Gdy dojdziemy do Popradzkiego Stawu czas na odpoczynek i podziwianie tego wszystkiego co rozciąga się wokół nas, stamtąd natomiast wracać możemy dowolną trasą.