Vespa to nazwa legendarnej gamy skuterów, której właścicielem jest Piaggio, włoski producent motocykli. Produkuje on motocykle od blisko 75 lat i jest największym producentem motocykli na świecie. Włoskie skutery są tak popularne. Czym różnią się od innych skuterów?

Vespa, co po włosku oznacza "osa", powstała po II wojnie światowej jako nowoczesny pojazd, który mógł być używany przez ogół społeczeństwa. Był to pierwszy jednoślad, który został spopularyzowany. Po raz pierwszy został wprowadzony w 1946 roku i do dziś jest wzorem dla wielu firm motoryzacyjnych, które specjalizują się w tego typu jednośladach. W Polsce jest 16 autoryzowanych dealerów Vespy. Prawie wszyscy z nich pełnią funkcję serwisową.Debiut marki i jej historia sukcesu

W 1946 roku magazyn Motor po raz pierwszy opublikował Vespę dla szerszej publiczności. Miłośnicy motoryzacji szybko zainteresowali się nowoczesną konstrukcją. W ciągu kilku lat na całym świecie otwartych było blisko 10 000 punktów serwisowych Vespa. Powstały również kluby Vespy, wzorowane na klasycznych klubach samochodowych. Jazda na skuterach była popularna, a z czasem podobne konstrukcje wprowadziły konkurencyjne firmy. Vespa jest częścią popkultury na całym świecie od dziesięcioleci. Jej ponadczasowy urok sprawia, że mimo swojego wieku wciąż przyciąga nowych fanów. W ciągu ostatniej dekady włoska marka Vespa sprzedała ponad milion skuterów. Vespa to legenda, która pomogła spopularyzować miejskie skutery na całym świecie. Włoski producent pozostał wierny swojej pierwotnej drodze, mimo zmieniających się realiów. Nie stara się na siłę podążać za aktualnymi trendami. W DNA marki nierozerwalnie wpisane są te wartości: niezależność, wolność, indywidualizm.

Jest symbolem włoskiej motoryzacji

Skutery Vespa wyróżniają się klasycznym, eleganckim wyglądem i niesamowitymi osiągami. Te jednoślady od lat są udoskonalane przez włoskich inżynierów, którzy co kilka lat wypuszczają nowe modele. W ofercie włoskiego producenta znajdują się mniejsze i większe skutery, a także te z napędem elektrycznym. Jest to produkt premium, który może być nawet trzykrotnie droższy od tych produkowanych w Azji. Jednak jakość i cena są w tym przypadku często połączone. Mimo swojej prostoty, produkt jest elegancki w każdym calu. Daje poczucie tworzenia wspólnoty. Jest to fenomen kulturowy, który możemy łatwo porównać do dzisiejszych produktów Apple. Tę markę pokocha każdy w społeczności motoryzacyjnej. Vespa jest kochana lub nienawidzona przez wielu. Jest to ikona motoryzacji, którą każdy kocha. Ten samochód to idealny wybór dla każdego, kto chce wprowadzić odrobinę filozofii "Dolce Vita" do swojego życia.

Kliknij tutaj, jeśli szukasz skuterów Vespa!