Wiele osób nie wyobraża sobie jazdy motocyklem w zimie. Nasz klimat z biegiem lat stał się bardziej łagodny i coraz więcej osób decyduje się na jazdę motocyklem. Nie chodzi tu o jazdę przy opadach śniegu czy minusowych temperaturach, ale raczej o jazdę motocyklem przy dobrej pogodzie i temperaturach.

Musimy czuć się komfortowo w upale, jeśli chcemy jeździć na przełomie listopada i grudnia lub w marcu. Tylko nasza wygoda może nas powstrzymać przed jazdą na motocyklu w suchych warunkach. W co należy się ubrać na zimowe drogi?

Odpowiednie buty i spodnie

Wybierz wodoodporne spodnie i obuwie. Pogoda potrafi się szybko zmienić i może spowodować, że zostaniemy złapani w środku ulewy. Niskie temperatury i mokra skóra mogą doprowadzić do odmrożeń lub szybkiego przeziębienia. W naszym ekwipunku muszą znaleźć się ciepłe, przyjazne zimie buty i spodnie. Nie powinniśmy zapominać o grubych i wygodnych skarpetach.

Bielizna termiczna i kurtka

Bielizna termiczna to dobre rozwiązanie, niezależnie od tego, czy używamy roweru do codziennych miejskich wycieczek, czy też planujemy wypad za miasto. Taka bielizna termiczna jest lekka i łatwa w noszeniu. Zapewniają też ciepło i ochronę przed potem i przegrzaniem. W każdym sezonie kurtka odpowiedniej jakości jest niezbędna dla motocyklistów. Zima: Wybierz wodoodporne, ocieplane kurtki, które zapewniają dobrą ochronę przed deszczem i wiatrem. Wielu motocyklistów decyduje się na zakup kominiarek i kominów. Dlaczego? Ponieważ kaski na niższych końcach są bardziej narażone na przeciekanie, co wpuszcza do środka zimne powietrze. Nie jest to zdrowe ani komfortowe dla naszych gardeł.

To też może Ci się przydać!

Świetną opcją jest również motokoc, który znacznie zwiększa komfort jazdy zimą. Jest to powszechne rozwiązanie w wielu europejskich miastach, zwłaszcza dla właścicieli skuterów, którzy nie chcą przesiadać się do samochodu z powodu niekończących się korków. Musimy również pamiętać o wyborze najlepszych zimowych rękawic motocyklowych. Takie rękawice zapewnią komfort termiczny i ochronią nasze stawy. Świetnym pomysłem są rękawice z wysokim mankietem. Pamiętajmy, że ubiór motocyklisty chroni go nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale także ewentualnymi kolizjami i wypadkami. Wybieraj sprzęt wyprodukowany przez renomowane firmy i wyposażony w profesjonalne ochraniacze. Wysokiej jakości odzież jest najlepszą formą ubezpieczenia, ponieważ chroni przed długotrwałą rehabilitacją oraz przed kalectwem lub śmiercią.

Szukasz odzieży motocyklowej na zimę? Kliknij tutaj i zobacz ofertę sklepu MotoMio.pl z zimową odzieżą motocyklową!