Aż 17% Polaków przyznaje się do tego, że nie tylko nie lubi, ale również nie uprawia jakiegokolwiek sportu. Ci pozostali najchętniej stawiają na jazdę na rowerze. Takie wyniki badań dostarczył Instytut Homo Homini, który przeprowadzał badania dla znanej i cenionej w całej Polsce marki Lubella. Rower – sport, który Polacy kochają najbardziej Ponad 26% Polaków swój wolny czas najchętniej spędza, pedałując na rowerze. Na drugim (aż 13%)znajduje się pływanie. Niemałą popularności cieszy się również bieganie, które wybiera prawie 12% Polaków.

Wniosek płynie stąd prosty: Polacy chętnie stawiają na sporty, w które nie trzeba zbytnio inwestować, a ich dostępność jest naprawdę duża. Bieganie oraz jazda na rowerze to formy aktywności, które dostępne są dla każdego z nas bez względu na to, ile mamy lat oraz gdzie aktualnie mieszkamy. Na rower najchętniej wsiadamy w sezonie wiosenno – letnim. To właśnie wieczorami o tej porze roku alejki parków oraz ulice pełne są nie tylko biegaczy, ale również rowerzystów, którzy na swoich dwóch kółkach przemierzają kolejne kilometry. Trzeba jednak pamiętać, że aż 17% Polaków deklaruje się jako osoby, które w ogóle nie uprawiają sportu: nie lubią go, nie sprawia on im żadnej przyjemności. Decydując się na sport, nie możesz zapominać o odpowiedniej diecie Każdy, kto zdecydował się na uprawianie aktywności fizycznej, musi pamiętać o tym, że znaczenie mają także zbilansowane posiłki. Liczy się to, aby zawierały nie tylko białko, ale również tłuszcze oraz węglowodany. Jeżeli nasz jadłospis zostanie zaplanowany prawidłowo, to trening będzie nie tylko dłuższy, milszy, ale pozwoli nam również na utrzymanie doskonałej formy przez o wiele dłuższy czas. Dieta każdej osoby, która zdecydowała się na uprawianie sportu, musi zawierać wszystkie składniki odżywcze, które muszą być odpowiedni skomponowane. Liczą się tutaj proporcje. Aż 60% diety powinny stanowić węglowodany. Daniem, które powinni polubić wszyscy aktywni fizycznie, jest bez wątpienia makaron z parmezanem posypany orzeszkami pinii. Takie danie nie tylko świetnie smakuje, ale również na długo dostarcza anergii. Pozwala tym samym na dłuższy trening. Do tego dochodzi bardzo krótki czas jego przygotowania – danie nie wymaga czasu i jest naprawdę proste.

Poradzi sobie z nim każdy. Sport z pewnością korzystnie wpływa na nasz organizm. Jest pożyteczną formą spędzania wolnego czasu, która bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Trzeba jednak pamiętać, że również w sporcie należy zachować umiar. Jeżeli podejmowany przez nas wysiłek fizyczny nie będzie racjonalny, błyskawicznie może doprowadzić do poważnych szkód i problemów zdrowotnych. Ćwiczenia zawsze należy łączyć z odpowiednią, zbilansowaną dietą, której skład musi odpowiadać rodzajowi podejmowanej aktywności. Do sukcesu zaprowadzą nas bowiem nie tylko same ćwiczenia. Właściwa dieta również jest tutaj niezbędna! Nie należy o tym zapominać, a szybko zobaczymy efekty.